– Konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”

Święto poezji w Gminie Witonia – konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”.

W dniu 19 marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia obyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, którego organizatorem jest Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

„Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…”. Te słowa pochodzące z Pamiętnika patrona konkursu stanowią główne motto jego XLI edycji. Tegoroczny konkurs poświęcony jest literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej i oddziału gimnazjum w Witoni spośród których komisja konkursowa w składzie: p. J. Łuczak, p. U. Tomczak, p. J. Pawlak, p. J. Witczak, p. M. Jaworska, p. M. Tyczyńska, p. B. Kuś, p. D. Wojciechowska-Jabłońska, p. A. Stolarczyk, wyłoniła najlepszych recytatorów i przyznała następujące nagrody:

Kategoria klas I - III
I miejsce -  Oliwia Głogowska
II miejsce - Anna Tomes
III miejsce -  Klaudia Florczyk
Wyróżnienia : Julia Domańska, Weronika Ogłodzińska
Kategoria klas IV - VI
I miejsce -  Oliwia Ogłoszka
II miejsce - Kacper Kita
III miejsce -  Barbara Rosolak
Wyróżnienia : Wojciech Tomes, Oliwia Szczęsna

Kategoria klas VII-VIII + oddział gimnazjalny:
I miejsce - Wiktoria Art
II miejsce - Sebastian Kubiak
III miejsce - Igor Wojtera
Wyróżnienia : Magdalena Miszczak, Oliwia Woźniak
Back to top