Aktualności Biblioteki Publicznej Gminy Witonia

„Przybysz z kosmosu – jak sobie go wyobrażasz?” – wystawa pokonkursowa prac uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni

IMG_7178

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia przygotowała kolejną wystawę prac plastycznych, które zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni w ramach konkursu „Przybysz z kosmosu – jak sobie go wyobrażasz?". Konkurs towarzyszył akcji czytelniczej „Z książką na walizkach". Temat konkursu nawiązywał do obchodów 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Przypominamy, że rok 2021 został ogłoszony rokiem tego wybitnego pisarza, futurologa i filozofa. Organizatorem akcji było Wydawnictwo Literatura, zaś współorganizatorem biblioteka publiczna we współpracy ze szkołą podstawową.

W dniu 26 października 2021 r. autorzy prac – uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia. W czasie wizyty dzieci odbyły spacer po placówce a także poznały krótką historię powstania i zasady działania biblioteki. Dyrektor Biblioteki zaprezentowała przygotowaną wystawę i jeszcze raz podziękowała za wykonanie ciekawych prac. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodki upominek.

W imieniu Biblioteki Publicznej Gminy Witonia i autorów prac zapraszamy do odwiedzin. Z pewnością obejrzenie wystawy będzie można połączyć z wypożyczeniem poszukiwanej lektury.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Witonia