Książeczka autorstwa Barbary Supeł należy do serii przygód o Stasiu Pętelce. Została wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa.

Szukasz książeczki dla dzieci, która zarówno bawi, jak i uczy? Gdzie bohaterem jest chłopiec, który może stać się przyjacielem wszystkich pociech? Spędźcie wspólnie z maluchem niezapomniane chwile i dajcie się porwać przygodom Stasia Pętelki!

Książka "Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel" stanowi 48 stron przygód sympatycznego przedszkolaka, jego rodziny oraz przyjaciół. Akcja książeczki zaczyna się pod koniec wakacji, tuż przed rozpoczęciem roku przedszkolnego. Dzieci poznają całą rodzinę Pętelków oraz ich przyjaciół. Staś czeka na spotkanie ze swoim kumplem, za którym zdążył się stęsknić. Co się wydarzy tym razem? Jakie przygody spotkają chłopców? Maluchy znajdą w postaciach swoje podobieństwo. Książeczka bawi, a jednocześnie uczy, jak zachowywać się w świecie, szczególnie gdy pojawia się coś nowego, jakaś zmiana.

 

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/stas-petelka-najlepszy-przyjaciel-barbara-supel-p-1553962.html?q=sta%b6+p%eatelka.+najlepszy+przyjaciel&sgtype=prodonecol