Plan Agaty

Postawić na szczęście

“Postawić na szczęście” to zabawna powieść obyczajowa, w której to główna bohaterka stawia przed sobą wyzwanie: trzy lata na to, aby całkowicie zmienić swoje życie! Czy to się uda?

Agata nie narzeka za bardzo na swoje życie, chociaż zdecydowanie nie czuje się w nim w pełni spełniona. Jest dziennikarką, ale z powodu braku etatu w gazecie zajmuje się blogowaniem. Obecnie pisze o mało atrakcyjnych pracach, które sprawdza, a następnie dokładnie opisuje. Była już “babcią klozetową”, operatorem karuzeli i nawet petsitterką. Pewnego dnia jednak postanawia założyć się ze swoją młodsza siostrą Polą o to, że w ciągu zaledwie trzech lat schudnie, znajdzie męża i urodzi dziecko. Zupełnie jak znana wszystkim Bridget Jones! Oczywiście swój plan od razu wdraża w życie (zaczynając od schudnięcia). Niestety, okazuje się, że realizacja założenia nie jest taka prosta, kiedy dochodzi do spotkania z byłym chłopakiem Emilem…

“Postawić na szczęście” to ciepła powieść obyczajowa, mówiąca o prawdziwym życiu. Agata jest bohaterką, która od razu trafia do naszego serca i kradnie je na długie chwile. To zwyczajna dziewczyna, z głową pełną marzeń, starająca się zrealizować je wszystkie. Tylko czy trzy lata to aby nie za mało? Los sam to zweryfikuje!

Dogonić miłość

„Dogonić miłość” to dalsze perypetie bohaterki z pierwszej części szalonego „Planu Agaty”. Czy aby na pewno wszystko poszło tak, jak powinno? A może życie zweryfikowało plany?

„Dogonić miłość” to kontynuacja bestsellerowego „Postawić na szczęście”. Agata nie tak dawno temu zaplanowała sobie, że w trzy miesiące uda jej się schudnąć, znaleźć męża i urodzić dziecko. Tymczasem wyszło jak zwykle: nie schudła, nie ma nawet chłopaka, ale za to jest w ciąży. W jej pobliżu kręcą się różni mężczyźni, jednak żaden nie zostaje na dłużej. Ojcem dziecka jest jej były partner, Emil. Ciąża bywa problematyczna, jednak ona jakoś sobie radzi. Co ciekawe, Emil nagle postanawia zainteresować się swoim dzieckiem i odrobinę zbliża się do kobiety. Tylko właśnie wtedy pojawia się ktoś jeszcze? Czy zagrozi ich relacji?

A młodsza siostra Agaty? Cóż, Pola dopuszcza się aktu wandalizmu. Trochę nie chce się wierzyć, że niepełnosprawna dziewczyna z satysfakcją przebija opony w samochodzie. A jednak. Tak właśnie trafia na posterunek policji, gdzie zawiera nową, bardzo ciekawą znajomość. Jak potoczą się dalsze losy szalonych sióstr?

Złodziejka marzeń

oanna to czterdziestoletnia nauczycielka samotnie wychowująca nastoletnią córkę Lusię. Zmęczona pracą zawodową postanawia iść na urlop zdrowotny i zacząć realizować swe marzenia. Zamiast odpoczywać, musi jednak wyjechać, by zaopiekować się chorą ciocią. Pobyt w Starogardzie Gdańskim okazuje się pełen niespodzianek. Joanna zaczyna pisać, prowadzi "śledztwo" dotyczące przystojnego sąsiada i udziela się w hospicjum, przede wszystkim jednak wskutek tych doświadczeń całkowicie odmienia swe życie. Złodziejka marzeń to napisana żywym językiem, utrzymana w ciepłym, zabawnym, optymistycznym, a niekiedy poważnym tonie powieść obyczajowa, która realistycznie oddaje atmosferę niewielkiego miasta, łamie stereotypy i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zacząć nowe życie.

To się da!

Joanna w trakcie rocznego urlopu dla poratowania zdrowia mieszka na Kociewiu i opiekuje się ciocią Zofią, energiczną starszą panią. Nowe miejsce staje się szansą na pozytywne życiowe zmiany. Wraz z córką Lusią wikła się w historię z przeszłości i próbuje odnaleźć tajemniczego Henryka z młodości cioci Zosi. Nastolatka wierzy, że miłość może przetrwać kilkadziesiąt lat. Czy faktycznie jest to możliwe? Autorka stawia główną bohaterkę przed ważnymi decyzjami życiowymi. Każe jej wybierać pomiędzy stabilizacją zawodową a namiętnością, utartymi schematami a porywami serca. Ponadto zmusza ją do walki o nadzieję dla chorej na białaczkę Szpilki. To się da! jest powieścią napisaną z dużym poczuciem humoru. Anna Sakowicz rozśmiesza, wzrusza, ale i pobudza do refleksji, dając Czytelnikowi sporą dawkę pozytywnej energii. Książka jest kontynuacją Złodziejki marzeń, ale można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu.

Już nie uciekam 

oanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny zagadkowy mężczyzna. Pomimo wątpliwości, bohaterka zaczyna urzeczywistniać swoje marzenia. Przeprowadza się na Kociewie i podejmuje decyzję o uruchomieniu kawiarni w lokalu, z którym wiążą się pewne tajemnice. Nadal pracuje jako wolontariuszka w hospicjum dla dzieci. Pisze dla nich bajki. Wkrótce zgłasza się poważny wydawca, który chce je opublikować, ale stawia warunki... Nowa powieść Anny Sakowicz jest historią o dojrzałej, potarganej przez życie kobiecie, która pragnie stworzyć prawdziwy dom z właściwym partnerem. Już nie uciekam zamyka trylogię kociewską ( Złodziejka marzeń, To się da!).

Źródło: www.taniaksiazka.pl