Aktualności Biblioteki Publicznej Gminy Witonia

„Z książką na walizkach” - spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek w ramach IX łódzkich spotkań autorów z młodymi czytelnikami

IMG_7107

W słoneczny środowy poranek, 29 września 2021 roku w ramach IX edycji akcji Wydawnictwa Literatura „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH", której tegoroczne hasło brzmi „WSZYSCY JESTEŚMY KOSMITAMI!", Biblioteka Publiczna Gminy Witonia we współpracy ze Szkołą Podstawową im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni miała zaszczyt przeprowadzenia spotkania z Panią Agnieszką Frączek – znaną i lubianą autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, a także językoznawczynią, specjalizującą się w językoznawstwie niemieckim i leksykografii. W spotkaniu, które miało charakter zamknięty, wzięli udział uczniowie klasy trzeciej.

Autorka w bardzo interesujący i zabawny sposób opowiadała o zawiłościach języka polskiego. Zaprezentowała fragmenty swoich książek. Wyjaśniając znaczenie neologizmów nawiązała do tekstów wybitnego pisarza , futurologa i filozofa Stanisława Lema, którego w tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin. Przede wszystkim z przyjemnością i serdecznym uśmiechem odpowiadała na pytania dzieci. Należy podkreślić, że Pani Agnieszka pisząc teksty dla najmłodszych czytelników zawsze myśli o tym, jak ich rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.

Akcji „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" towarzyszył konkurs plastyczny : „Przybysz z kosmosu – jak sobie go wyobrażasz?". W konkursie wzięli wszyscy trzecioklasiści, którzy wykonali bardzo ciekawe prace nawiązujące do jego tematu. Zgodnie z regulaminem konkursu komisja pod przewodnictwem Pani Agnieszki Frączek dokonała wyboru trzech prac, z których jedna została wytypowana do jego finału. Podsumowanie akcji i rozstrzygnięcie konkursu w roku 2021 zaplanowano 2 października (sobota) na skwerze przed Gminną Biblioteką Publiczną w Rząśni.

Po spotkaniu nie brakowało zainteresowania zakupem książek i zdobyciem pamiątkowego wpisu, o czym świadczyła długa kolejka oczekujących na autograf. Z pewnością do tego przesympatycznego i niezwykle interesującego spotkania będziemy jako uczestnicy często wracać pamięcią.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia bardzo dziękuje Pani Urszuli Graczyk - Dyrektor szkoły i Pani Bożenie Kuś – nauczycielce i wychowawczyni klasy trzeciej za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.

Prace plastyczne wykonane przez uczniów będzie można wkrótce zobaczyć na wystawie w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Witonia